loading...
روستای ما

راهنمای کامل بازی GTA IV The Lost and Damned

قاصدک روحی بازدید : 1618 یکشنبه 18 دی 1390 نظرات (0)

سلام به تمام بازدیدکننده گان در هر کجا که هستید شاد سر حال باشید!  چند وقتی بود که قول دادم راهنمایی قدم به قدم GTA IV The Lost and Damned اما بعد از اینکه اولین X360 سه چراغه شد مجبور شدم یک بار دیگه در کنسول جدید این بازی بریزم و برای همین طول کشید امیدوارم مورد پسند قرار بگیره ...


ادامه مطلب

همایش پیاده روی

قاصدک روحی بازدید : 303 جمعه 02 دی 1390 نظرات (0)

امروز طبق فراخوانی که از چند وقت پیش در روستاهای شهید پرور روشن آباد قلعه میدان و حسن آباد و سبه و البلاغ شده بود همایش پیاده روی انجام شد . 

در این همایش همه و همه زن و مرد کوچک و بزرگ شرکت کرده بودن و با اینکه هوا خیلی سرد بود ولی حرارت شوق و ذوق مردم جهت شرکت در این پیاده روی گرمای خاصی به این همایش داده بود و اصلا انگار خبری از سردی نبود . 

پس از رسیدن برادران و خواهران به محلی که از قبل تعیین شده بود و با پارچه نوشته ها و بنر و پرچم اماده شده بود مراسم شروع شد با تلاوت زیبای قران توسط برادر ابراهیمی بعد از ان جناب آقای ابراهیمی مسئول یادواره ستارگان هدایت سخنرانی کردن  و پس از ان نیز دانش آموز بسیجی خانم کارگری شعری بسیار زیبا و پر محتوا خواندن و بعد از آن خانم بقایی نیز یکی از اشعاری که خود در مدح شهیدان گرانقدر و ستارگان هدایت سروده بودند خواندن و سپس از سخنان گهر بار جناب آقای عباسی بهره مند شدیم و سپس آقای عابدی با مداحی خوب و جذابشون جمع و محفل را به سمت و سوی حرم و بارگاه امام حسین (ع) بردن . 

و در آخر مراسم قرعه کشی انجام شد که به عزیزان شرکت کننده به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

شب یلدا در روستای ما

قاصدک روحی بازدید : 315 چهارشنبه 30 آذر 1390 نظرات (0)

شب یلدا تو روستای ما مثل همه جای ایران بر گزار میشه ولی میشه گفت خیلی پرهزینه و پرخرج مثل اغلب جاها نیست میوه اصلی که همین هندوانه است که تو این شب کسایی که هندوانه بیشتری دارن اغلب به همسایه و فامیل و کسانی از روستا که میدونن هندوانه ندارن میبرن و بهشون میدن ، اغلب واسه شب نشینی میرن خونه بزرگ فامیل و تو بعضی خونه ها هم که کرسی دارن محفلشون حسابی گرم و سنتی میشه و خوش میگذره.مسابقه سلام بر ابراهیم

قاصدک روحی بازدید : 414 سه شنبه 29 آذر 1390 نظرات (0)

کتاب سلام بر ابراهیم را واسه مسابقه یادواره ستارگان هدایت معرفی کردن که من چند صفحه از اون رو خوندم که خیلی واسم جذاب و جالب بود واسه همین میخواستم به شما هم معرفی کنم اگه واستون مقدور بود تهیه کنید ،مطمئنم خوندنش خالی از لطف نیست .

«سلام بر ابراهیم» کاری است از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی  که در قالب زندگینامه ای مختصر و 69 خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهیم هادی» منتشر شده است.


این نوشتار حاصل بیش از پنجاه مصاحبه از خانواده، یاران و دوستان آن شهید است که همگی نگارنده را در گردآوری این مجموعه ارزشمند یاری رساندند.(مقدمه کتاب)

«سلام بر ابراهیم» کاری است از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی که در قالب زندگینامه ای مختصر و 69 خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهیم هادی» منتشر شده است.   

شهید هادی در یکم اردیبهشت ماه سال 36 دیده به جهان گشود و پس از بیست و هفت سال زندگی پر فراز و نشیب، در عملیات والفجر مقدمّاتی در منطقه فکه، بیست و دوم بهمن سال 61 به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و همانطور که از خداوند می خواست، پیکر پاکش در کربلای فکه گمنام ماند.

دو خاطره از مفقود شدن شهید هادی را تقدیم خوانندگان عزیز می کنیم:

شهید مفقود الاثر ابراهیم هادی

تاسوعا در روشن اباد

قاصدک روحی بازدید : 180 دوشنبه 14 آذر 1390 نظرات (0)

مراسم تاسوعا در روستای ما نیز بدین صورت برگزار شد که مثل روال هر سال بود

صبح خیلی زود زیارت عاشورا برگزار شد و بعد از ان نیز با صبحانه از عزاداران پذیرایی شد و حدود ساعت 9 هیئت از جلو مسجد بالا (امام حسین ع ) به سمت مزار شهدا حرکت کردند و در این مسیر نیز اگر کسی گوسفند نذری دارد به محض رسیدن هیئت به جلو منزل ایشان قربانی میکنند و ضمنا در طول مسیر نیز از عزاداران حسینی با شیر و کیک پذیرایی میشوند و بعد از اینکه هیئت به سر مزار شهدا رسیدن بعد از لختی درنگ به سمت مزار شهدای روستای قلعه میدان حرکت میکنند و در انجا دو هیئت ادغام میشوند و همصدا عزاداری میکنند  و به رسم مهمان نوازی با ورود به روستای قلعه میدان مداحی انجا قطع شده و مهمان که همان روشن آباد میباشد مداحی میکند و نیز روحانی روشن آباد به سخنرانی میپردازن و بعد از اتمام مراسم بر میگردن یکی از نکات جالبی که در این عزاداری واسم جالب و ماندگار است خداحافظی است که به این صورت می باشد.

هیئت روشن اباد میگویند :

 ای اهل عزا یکسر          اجرتون به پیغمبر

رفتیم و خدا حافظ            گفتیم و خدا حافظ

و هیئت قلعه میدان در جواب میگویند :

ای اهل عزا یکسر       اجرتون به پیغمبر

رفتین  و خدا همراه           گفتیم و خدا همراه

خندید به روی پدر اندم که رها شد

قاصدک روحی بازدید : 221 جمعه 11 آذر 1390 نظرات (0)
آندم که رها شد

گهواره تکان میخورد ٬ آرام نگیرد

از سینه خشکیده دگر کام نگیرد

حالا که شنیدست ندا ‌«ینصرنی» را

جز عزم به میدان ٬ کمک انجام نگیرد

 تشنه ست٬ ولی معرفت این است که دیگر

از دست کسی غیر نبی ٬ جام نگیرد

با گریه ی بی اشک صدا کرد پدر را

تا یکّه به میدان بلا گام نگیرد

بر سینه خود تنگ گرفتش شه والا

آنگونه که کس یار دلارام نگیرد

آورد به میدان به سر دست که گویی

جز بر سر دست پدر آرام نگیرد

در مذهب آن بی صفتان بود وگرنه

با تیر ٬ کس آهو بچه ای رام نگیرد

خندید به روی پدر آندم که رهاشد

مرغی که دگر دانه از این دام نگیرد

سید حسن رستگار

harfhaye.blogfa.com

[ جمعه ۱۱ آذر ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ] [ روحی ]

معمای ریاضی که توسط امام علی (ع)حل شد

قاصدک روحی بازدید : 444 دوشنبه 07 آذر 1390 نظرات (0)

شخصی از امام علی(ع) پرسید: عددی را به دست من بده که قابل قسمت بر 2و 3و 4و 5و 6و 7و 8و 9و 10 باشد بی آنکه باقی بیاورد.

امام علی بی درنگ به او فرمود:

" اضرب ایام اسبوعک فی ایام سنتک "

یعنی:" روزهای هفته را بر روزهای یک سال خودت ضرب کن"

سوال کننده هفت را در 360 ضرب کرد. حاصل آن یعنی 2520 بر تمام آن اعداد قابل قسمت بود بی آنکه باقی مانده بیاورد.

منبع: شرح بهایه به نقل از ترجمه کشکول شیخ بهایی

توضیح بیشتر:
شاید این سوال برای شما هم مطرح شود که یک سال مگر 360روز است؟
باید گفت چنانکه تاریخ روایت می کند منجمان در آن روزگار بر این باور بودند که هر ماه مشتمل بر 30 روزاست بنابر این ایام سال نزد ایشان360روز بوده است که سپس 5روز بدان می افزودند؛ از طرفی سائل فردی یهودی است و یهودیان نیز معتقد به سال شمسی بوده اند. و این از بصیرت و هوشمندی بالای حضرت حکایت دارد که به فرد یهودی می فرماید روزهای هفته ات را بر روزهای سال خویش( و نه سال قمری اهل حجاز و عربستان) ضرب کن.

منبع:معمای ریاضی امام علی

[ دوشنبه ٧ آذر ۱۳٩٠ ] [ ۱:۳٦ ‎ب.ظ ] [ روحی ]

قاصدک روحی بازدید : 318 شنبه 05 آذر 1390 نظرات (0)

محفل  شیرخوارگان حسینی امروزجمعه هفتم  محرم در منزل یکی از هم روستاییان عزیز از ساعت 8 الی 10 صبح  برگزار شد .

 به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی  هدف از برگزاری محفل شیرخوارگان حسینی  پرورش عواطف عاشورایی و به نمایش گذاشتن ابعاد منشوری قیام حسینی با محوریت شهید شیرخوار کربلا، حضرت علی اصغر(ع) می باشد .

 این مراسم به همت پایگاه بسیج خواهران روستا  برگزار شد، شیرخوارگان حسینی با لباس‌های یک‌دست و بستن پیشانی‌بند یا حسین علیه السلام  و یا ابولفضل (ع) در این مراسم شرکت کردند.

 بانوان روستا با حضور فرزندان شیرخواره خود در عزای حضرت علی اصغر(ع)، کودک شش ماهه امام حسین(ع) حضور پیدا کردن و در این مراسم نیز آقای حسینی نیز به مداحی پرداختند و با مداحی خوبشون مارا به حال و هوای کربلا بردن .
به بهانه عید غدیر خم

قاصدک روحی بازدید : 344 دوشنبه 23 آبان 1390 نظرات (1)
بهانه عید غدیر خم

آزمایش دوست: کفى بالصحبه اختبارا [ غرر الحکم، ج 2، ص 557، ح 27. ] براى رفیق گرفتن، همان آزمون کافى است.
لا تامن صدیقک حتى تختبره و کن من عدوک على الشد الحذر [ همان، ص 810، ح 151. ] از دوستت ایمن مباش تا این که او را بیازمایى و بسیار با احتیاط با دشمنت برخورد کن.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com  
لزوم شناخت رفیق راه: سل من الرفیق قبل الطریق [ نهج البلاغه، نامه ى 31. ] پیش از آن که درباره ى راه بپرسى، درباره ى رفیق راه بپرس.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com  
اهمیت آزمایش در رفاقت: من اتخذ اخا بعد حسن الاختبار دامت صحبته و تاکدت مودته [ غرر الحکم، ج 2، ص 695، ح 1260. ] کسى که پس از آزمایش صحیح، کسى را به دوستى برگزیند، رفاقتش پایدار و دوستى اش استوار خواهد ماند.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com  
آزمایش قبل از دوستى: قدم الاختبار واجد الاستظهار فى اختیار الاخوان و الا الجاک الاضطرار الى مقارنه الاشرار [ همان، ص 541، ح 98. ] در بر گزیدن دوستان و برادران، آزمایش را مقدم دار و در کار جستن پشتیبان بکوش، و گر نه، ناچارى، تو را مجبور مى کند که با بدان و ناپاکان نزدیکى و دوستى کنى.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com  
نتیجه ى ناسنجیده دوست گرفتن: من اتخذ اخا من غیر اختبار الجاه الاضطرار الى مرافقه الاشرار [ غرر الحکم، ج 2، ص 695، ح 1259. ] کسى که ناسنجیده و بدون آزمایش با دیگران پیمان دوستى مى بندد، ناچار باید به رفاقت اشرار و افراد فاسد تن در دهد.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com  
عشق و محبت دروغین: من عشق شیئا اعملى بصره و امرض قلبه [ نهج البلاغه، خطبه ى 109. ] هر کس به چیزى بیهوده و بدون اهداف والاى الهى عشق ورزد، عشق و دوستى دروغین چشمان او را نابینا و قلبش را بیمار مى سازد.
اى بسا ابلیس آدم روى هست پس به هر دستى نباید داد دست .

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com  
آزمایش حساب شده: من عرف من اخیه وثیقه دین و سداد طریق فلا یسمعن فیه اقاویل الرجال [ نهج البلاغه، خطبه 141. ] کسى که "در آزمایش حساب شده" از دوست خود، اطمینان و استقامت در دین و درستى راه و رسم زندگى مشاهده کند، دیگر نباید به سخنان این و آن توجه نماید.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com  
دوست خوب میزان سنجش: الحازم من تخیر لخلته، فان المرء یوزن بخلیله [ غرر الحکم، ج 1، ص 89، ح 2048. ] دور اندیش کسى است که دوست نیک را بگزیند، زیرا که مرد به دوستش سنجیده مى شود.
اول بگو با کیان زیستى که تا من بگویم که تو کیستى

عید غدیر خم بر تمام شیعیان وهموطنان و دوستان عزیز مبارک

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com

 

[ دوشنبه ٢۳ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٤:۳٦ ‎ب.ظ ] [ روحی ]

کشاورزی هم شناسنامه دار می شوند

قاصدک روحی بازدید : 222 شنبه 21 آبان 1390 نظرات (0)

سلام به دوستان عزیز

یه سایتی از طرف جهاد کشاورزی  واسه کشاورزان عزیز معرفی شده که باید اطلاعاتشون رو انجا ثبت کنند اسم سایتش هم هست سیستم هوشمند شناسه بهره بردار که در این سایت اطلاعات زمین دیم و چه چیزی کشت میشود چند ساعت آبا و دوره اب و مقدار اینچ هر آب و چند تا گوسفند و .. اینا دارین رو بدن که خیلی سوالاتش زیاده

جاتون خالی نیستین ببین بنده های خدا چقد مرددن که باید اطلاعات دقیق بدن یا کمتر میگن اگه قراره کود و بذر و اینها بدن وحمایت بشیم که خوب همه اش رو بنویس ولی اگه میخان ازمون مالیات بگیرن اصلا نمیخاد بنویسی و منم که دقیقا نمیدونم قراره چه استفاده ای از این اطلاعات بشه میگم همون راستش بهتر از هر چیز آخه من خودم که تماس با جهاد کشاوزی سبزوار داشتم اونجا هم اعلام کردن که اطلاعات رو راستی آزمایی میکنند پس همون بهتر که حرف راست رو بگین آخه هیشکی از راستی و درستی ضرر نکرده جالب میدونین چییه خنده داره بعضی ها هم که خیلی جدی میگن ما اگه بخان مالیات بگیرن چون شما داری ثبت میکنی باید خودت پرداخت کنی

و ماشاالله به این دهیار روستای بیروت که اینقد به فکر مردم روستاشه چند بار از م خواستن که برم اونجا دیگه منم روز جمعه رفتم اونجا اول رفتم دفتر مخابراتشون ولی اونجا نه بخاری بود نه میزی سر ماخورده هم که بودم دهیار اومدن ازم خواستن که برم دهیاری و جاتون خالی از  صبح تا ساعت حدودا 5 بعد از ظهر یه جا نشسته بودم نه یه سانت این ور  نه اون ور پاهام وقتی هم که راه افتادیم چند قدم نرفته یکی دیگه می اومد و باز تو ماشین اطلاعاتشون رو ثبت کردم خلاصه دیدم اینجوری که نمیشه همش باید ترمز بگیرم و  باید روشن خاموش کنم باز یه جای دیگه مستقر شدم و تا بعد از اذان مغرب اونجا بودم  حالا من موندم خستگی دیروز و کلی اطلاعات که باید با این سرعت نت حلزونی ثبت بشن

[ شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٧:۳٥ ‎ق.ظ ] [ روحی ]

تعداد صفحات : 12

درباره ما
توضیحاتی در مورد روستای ما روشن آباد و قلعه میدان و همسایه هاش که شامل روستای حسن اباد و سبه بیروت خرسف البلاغ و کلاته تیرکمان دهنو و چنار و علاوه بر این مطالب مطالب علمی مفید و جالب گذاشته خواهد شد
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  به نظر شما بهتر است چه مطلبی در وبلاگ گذاشته شود؟
  سلام

  سلام کاربر مهمان

  خوشومدین

  شما عضو سایت نیستین و یا با کاربری خود وارد نشده اید

  پس برای استفاده بیشتر عضو شده یا با کاربری خود وارد شوید.

  آمار سایت
 • کل مطالب : 116
 • کل نظرات : 71
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 47
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 10
 • بازدید امروز : 44
 • باردید دیروز : 13
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 133
 • بازدید ماه : 376
 • بازدید سال : 4,210
 • بازدید کلی : 178,932
 • پیام مدیر سایت به دوستان عزیز

  با تشکر از دوستان عزیزی که عضو شده اند  و یا  میخواهند عضو بشوند   

  اعضای محترم شما میتوانید با کاربری خودتان وارد شده  و در سایت یا انجمن سایت مطلب و عکس دلخواه خودتان را در موضوع مربوطه منتشر بنمایید. 

                                                                                    با تشکر از شما عزیزان